Kurs kategoria D

5000 zł / 7000 zł

Kurs kategoria D (1 z 17)

Kurs prawa jazdy kat. D dedykowany jest wszystkim tym, którzy myślą o karierze kierowcy zawodowego. Z uprawnieniami kat. D możesz prowadzić autobus (w tym też autobus przegubowy). Jeśli lubisz pracę z ludźmi, a prowadzenie pojazdów nie sprawia Ci trudności, być może praca kierowcy, jest właśnie dla Ciebie. Żeby zapisać się na kurs kat. D wystarczy, że posiadasz już prawo jazdy kat. B, a także spełniasz kilka innych warunków. Kurs kończy się egzaminem państwowym w WORD (Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego) do zdania którego przygotują Cię nasi wykwalifikowani instruktorzy.

 

JAZDY AUTOBUSEM PRZEGUBOWYM

 

Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC w Radzyminie to prężnie rozwijająca się firma, która proponuje Państwu kurs prawa jazdy kategorii D rozszerzony o jazdy autobusem przegubowym.

Każdy z nas wie, jak wygląda autobus miejski nazywany zwyczajowo „przegubem", ale mało kto myśli o tym, jak się nim jeździ i jakie uprawnienia są potrzebne aby zostać kierowcą autobusu przegubowego.

Jazdy autobusem przegubowym, pozwolą na zdobycie niezbędnego doświadczenia i fachowej wiedzy od doświadczonych instruktorów w zakresie technicznej jazdy z wykorzystaniem systemów wspomagających pracę kierowcy w różnych warunkach drogowych. Uzupełnienie kwalifikacji w czasie szkolenia specjalistycznego zwiększa możliwości i pozwala bezkolizyjnie podjąć pracę w charakterze kierowcy autobusu przegubowego. Większość kursów prawa jazdy kategorii D jest realizowanych na autobusach „wiekowych, solowych" a nasza oferta i flota jest nowoczesna i skierowana dla kursantów, którym wyzwania i znajomość techniki jazdy jest niezbędną nie tylko na egzamin ale do codziennej pracy w komunikacji miejskiej na autobusie przegubowym.

Nasza oferta jest przygotowana z myślą zarówno o klientach indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Współpracujemy z Urzędami Pracy w Polsce i dużymi przewoźnikami realizującymi transport miejski. Obecne zainteresowanie zawodem kierowcy kat. D cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku pracy, co otwiera przed naszymi kursantami możliwość refundacji kosztów kursów.

Osoby, które kończą szkolenia w OSK CLASSIC, bez trudu zdają niezbędne egzaminy zawodowe ponieważ szkolą się na nowoczesnym placu manewrowym i pojazdami egzaminacyjnymi, które podstawiamy na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie.

Prawo jazdy kat. D pozwala na kierowanie autobusami, jednak aby podjąć pracę to jeszcze musimy wykonać kilka kroków... szczegóły na naszej stronie OSK CLASSIC.

Mam wrażenie, że wielu "mistrzów" kierownicy z osobówek i po podstawowym kursie kat. D nie potrafiłoby nawet pokonać przegubowcem zakrętu...chcesz się przekonać zapraszamy do OSK CLASSIC na szkolenia indywidualne i jazdy doszkalające pozwalające zrozumieć czym jest jazda autobusem przegubowym w ruchu miejskim.

 

Posiadając uprawnienia kat. D możesz prowadzić także:

- ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny,

- zestaw pojazdów, składający się z autobusu i przyczepy lekkiej (czyli takiej, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg.)

- motorower – pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.,

- czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.


Warunkiem rozpoczęcia kursu prawa jazdy kat. D jest:

- mieć ukończone 23 lata i 9 miesięcy, lub 20 lat i 9 miesięcy z kwalifikacją wstępną,

- posiadać prawo jazdy kat. B,

- niezbędne jest orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kierowania pojazdem,

- niezbędne jest orzeczenie psychologiczne o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów,

- przed przystąpieniem do kursu prawa jazdy kat. D należy uzyskać profil Kandydata na Kierowcę (PKK),

- należy odbyć kurs i zdać egzamin państwowy w WORD.

 

Profil PKK – jak uzyskać?

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) generowany jest przez Starostwo Powiatowe (odpowiednie dla miejsca zamieszkania przyszłego kierowcy). Z zaświadczeniem lekarskim należy udać się do Wydziału Komunikacji oraz złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Do wypełnionego wniosku dołączyć należy fotografię odpowiednią do prawa jazdy. Więcej informacji na ten temat, znaleźć można tu: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-prawo-jazdy. Dopiero z numerem PKK możesz zapisać się na kurs nauki jazdy kat. D.

 

Badania 

Badanie lekarskie oraz psychologiczne o braku przeciwskazań do prowadzenia pojazdów przeprowadzane są w OSK CLASSIC. Współpracujemy wyłącznie z wykwalifikowanymi specjalistami w tej dziedzinie, posiadającymi uprawnienia zgodne z ustawą osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Czas trwania kursu:

Kurs prawa jazdy kat. D obejmuje 20 godzin zajęć teoretycznych i 60 godzin zajęć praktycznych dla posiadaczy kat. B lub 40 godzin zajęć praktycznych dla posiadaczy kat. C. Wydajemy materiały dydaktyczne w postaci podręcznika i dostępu do testów online. Harmonogram zajęć dostosowujemy do potrzeb, preferencji i możliwości kursanta. Dlatego, to w dużej mierze od Ciebie zależy, jak długo potrwa szkolenie.

 

Jeśli wolisz, bądź nie masz możliwości odbycia kursu teoretycznego stacjonarnie, nic straconego. Możesz zrobić to nie wychodząc z domu ON-LINE.

 

Jeżeli czujesz się na siłach - możesz przystąpić do egzaminu państwowego teoretycznego bez szkolenia teoretycznego w Ośrodku Szkolenia Kierowców. Po zdanym egzaminie teoretycznym w WORD przystępujesz tylko do szkolenia praktycznego w OSK CLASSIC.

 

Zajęcia praktyczne przeprowadzamy pojazdach identycznych jak na egzaminie państwowym WORD.

Kurs Prawa Jazdy kat. D - pojazdy szkoleniowe:

 

AUTOSAN A1010 T - pojazdy egzaminacyjne WORD Warszawa

SETRA TOP CLASS S.411 HD

MERCEDES - BENZ

  

Procedury egzaminacyjne

Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie elektronicznej na komputerowym urządzeniu egzaminacyjnym, a co więcej nie ma możliwości powrotu do pytania, na które nie udzielono wcześniej odpowiedzi. Wyświetlane pytania przedstawiają sytuacje, z jakimi kierowcy mogą spotkać się w rzeczywistym ruchu drogowym.

Osoba egzaminowana powinna mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport do wglądu dla egzaminatora. Egzamin zawiera 20 pytań z części podstawowej i 12 pytań z części specjalistycznej – wszystkie pytania są jednokrotnego wyboru. Należy uzyskać z niego 68 pkt z możliwych 74 aby zakończyć egzamin z wynikiem pozytywnym.

Egzamin praktyczny przeprowadzany jest w wybranym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Osoba egzaminowana powinna zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport do weryfikacji tożsamości przez egzaminatora oraz wszelkie inne wymagane elementy tj. okulary, soczewki czy też aparaty słuchowe – jeżeli są one wskazane w orzeczeniu lekarskim.

Rozpoczynamy od sprawdzenia stanu technicznego dwóch losowo wybranych podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy, w których może wystąpić działanie sygnału dźwiękowego, następnie poziom:

- oleju w silniku,
- płynu chłodzącego,
- płynu hamulcowego,

oraz działanie świateł:

- pozycyjnych/postojowych,
- mijania,
- drogowych,
- hamowania „STOP”,
- cofania,
- przeciwmgłowych,
- kierunkowskazów,
- awaryjnych.

Dodatkowo - tylko dla kategorii D prawa jazdy - należy sprawdzić elementy pojazdu:

- nadwozie,
- drzwi,
- wyjść awaryjnych,
- liczbę miejsc,
- liczbę wyjść,

oraz wymagane wyposażenia pojazdy:

- koło zapasowe,
- liczba gaśnic,
- apteczkę.

Po wykonaniu powyższych czynności wykonujemy poniższe obowiązkowe manewry na placu manewrowym WORD:


1. Jazda po łuku - Jazda samochodem ciężarowym pasem ruchu do przodu i do tyłu,

oraz dodatkowo 2 z 5 poniższych zadań egzaminacyjnych:

2. Parkowanie skośne (wjazd przodem, wyjazd tyłem) 
3. Parkowanie prostopadłe (wjazd tyłem, wyjazd przodem),
4. Parkowanie prostopadłe (wjazd przodem, wyjazd tyłem),
5. Parkowanie równoległe (wjazd tyłem, wyjazd przodem),
6. Górka -  ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

Po wykonaniu wyżej wymienionych zadań egzaminacyjnych rozpoczynamy część egzaminu praktycznego w ruchu drogowym. Będą tu sprawdzane sposób oraz zachowanie się osoby egzaminowanej na drodze, skuteczność reagowania na sytuacje drogowe oraz umiejętności oceny potencjalnych lub rzeczywistych zagrożeń.

Jeżeli osoba egzaminowana wykonuje wszystkie polecenia egzaminatora w sposób prawidłowy - kończymy egzamin państwowy prawa jazdy kat. D z wynikiem pozytywnym.

 

Przepisy dopuszczają przeprowadzanie egzaminu praktycznego pojazdem Ośrodka Szkolenia Kierowców - jednak nie jest to często stosowana praktyka.

 

TYLKO DLA NASZYCH KURSANTÓW jest możliwość zdawać egzaminy państwowe w WORD Warszawa na autobusach OSK CLASSIC wykorzystywanych w trakcie kursu. Nasze pojazdy są wyposażone w kamery cofania, które można wykorzystać w trakcie egzaminów.

Egzaminowani wykonują manewry na placu manewrowym oraz jeżdżą w ruchu drogowym pojazdami, które zapoznali i do których się przyzwyczaili w trakcie odbywania kursu przygotowującego do uzyskania uprawnień na prawo jazdy kat. D. Powoduje to nie tylko poczucie pewności jazdy na egzaminach praktycznych w WORD, ale również znajomość pojazdu egzaminacyjnego, a co za tym idzie zdecydowanie większą szansę na zdanie egzaminu za 1 razem.

Uczysz się i zdajesz tym samym autobusem.


Galeria

Mapa dojazdu
Kiedy i gdzie?

Radzymin

ul. Kilińskiego 9A

25.04.2024r. godz. 16:00

30.04.2024r. godz. 16:00

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy w okolicy?

Nasza oferta